PPM-T sp. z o.o.

O NAS

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o.  z siedzibą w Gdańsku wyróżnia się 65-letnim doświadczeniem w wykonywaniu usług związanych z utrzymaniem i remontami dróg kolejowych.

Spółka realizuje duże projekty infrastrukturalne, oferując usługi w dziedzinie rewitalizacji, modernizacji i budowy nawierzchni kolejowych. Celem firmy jest świadczenie kompleksowych usług branży kolejowej, przy użyciu nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych oraz przyczynianie się do zwiększenia nowoczesności i bezpieczeństwa na liniach kolejowych w Polsce.

W swojej działalności Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. wykorzystuje własny, sukcesywnie uzupełniany i unowocześniany sprzęt, który zapewnia utrzymanie najwyższych standardów wymaganych przy remontach i budowie nawierzchni torowych. Spółka dysponuje specjalistycznymi maszynami do robót torowych, takimi jak: podbijarki torów i rozjazdów, profilarki tłucznia, zgrzewarki torów, dynamiczne stabilizatory torów, a także własnym taborem kolejowym – lokomotywami i wagonami. W ramach działalności przewozowej, związanej z przewozem kruszywa i materiałów nawierzchniowych na własne potrzeby, spółka uruchamia 3 - 5 pociągów dziennie. Posiada dobrze wyposażone warsztaty oraz własne centrum obróbcze, a także biuro konstrukcyjno-technologiczne.

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. dysponuje wyspecjalizowaną kadrą pracowniczą: inżynierami, geodetami, operatorami maszyn z długoletnim doświadczeniem w branży kolejowej, ale także młodymi pracownikami, posiadającymi potrzebne uprawnienia i przygotowanymi do realizacji zleconych zadań. Spółka zatrudnia ponad 500 osób.

HISTORIA

Historia Spółki zaczęła się już w 1954 roku, gdy utworzono Oddział Zmechanizowanych Robót Drogowych w Gdańsku, którego działalność polegała na wykonywaniu napraw głównych i bieżących nawierzchni kolejowej. Następnie w roku 1971 powstał Zakład Maszyn Torowych w Gdańsku, specjalizujący się w naprawie wieloczynnościowych maszyn do robót torowych. Obie te jednostki stanowiły część zrestrukturyzowanego przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe i na ich bazie, w sierpniu 2001 r. utworzono w Gdańsku nową spółkę pod nazwą Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o.

Połączenie doświadczenia załóg obu zakładów, zarówno w dziedzinie konstrukcji i naprawy maszyn, jak i w zakresie budowy i remontów nawierzchni kolejowych, skutkowało wysoką jakością świadczonych usług, którą Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. może poszczycić się do dnia dzisiejszego.

OFERTA

Dzięki dysponowaniu wyspecjalizowaną kadrą, dobrze wyposażonymi warsztatami wraz z centrum obróbczym, specjalistycznymi maszynami oraz własnym taborem kolejowym, Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. jest w stanie świadczyć szeroki zakres usług w następujących dziedzinach:

  • naprawa, modernizacja i budowa nawierzchni kolejowych w pełnym zakresie,
  • roboty budowlane i usługi w zakresie obiektów inżynieryjnych,
  • roboty branży elektroenergetycznej na infrastrukturze kolejowej,
  • naprawa maszyn do robót torowych,
  • kolejowy przewóz rzeczy,
  • udostępnianie lokomotyw, wynajem maszyn i sprzętu,
  • prace z zakresu obróbki skrawaniem (w tym prace tokarskie, frezarskie, szlifierskie, prace na wytaczarkach oraz obróbkę cieplną i cieplno-chemiczną).

Dzięki inwestycjom w specjalistyczny sprzęt w parku maszynowym przedsiębiorstwa znajdują się nowoczesne maszyny, takie jak:

  • uniwersalna podbijarka torów i rozjazdów UNIMAT 09-32/4S Dynamic.
  • dwudrogowa zgrzewarka szyn typu KCM 007.
  • pojazd dwudrogowy, wyposażony w urządzenia do naprawy i utrzymania sieci trakcyjnej.


KONTAKT:

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o.
80-051 Gdańsk
ul. Sandomierska 19
tel.: +48 58 721 55 78
e-mail: ppmt@ppmt.pl
www.ppmt.pl

Galeria zdjęciowa