Powrót

Zmiana czasu także na kolei

Zdjęcie do informacji prasowej - zegar

W najbliższy weekend, w nocy z 27 na 28 października wskazówki zegarów zostaną cofnięte o godzinę, tj. z godziny 3:00 na 2:00. 

Pociągi kursujące na sieci kolejowej podczas zmiany czasu, o godzinie 3:00 zatrzymają się na najbliższej stacji na około 60 minut i ruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu. 

Dotyczy to m.in. pociągu IC „Pogoria” jadącego z Gdyni do Katowic (postój na stacji Piotrków Trybunalski), pociągu TLK „Ustronie” z Przemyśla do Kołobrzegu (postój w Działdowie) oraz pociągu IC „Karkonosze” relacji Białystok - Jelenia Góra (postój na stacji Ostrów Wielkopolski). 

Pociągi wyjeżdżające w niedzielę, 28 października już po godzinie 3.00 „nowego” czasu, będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. 

Zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego (CLSE) na zimowy czas środkowoeuropejski (CSE) odbywa się zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021.

Szczegółowych informacji na temat kursowania pociągów udzielają przewoźnicy. Aktualny rozkład jazdy pociągów jest dostępny na portalpasazera.pl


Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl

Pliki do pobrania