Powrót

W czerwcu PLK zaczyna remont Mostu Gdańskiego w Warszawie

Prace na moście rozpoczną się w połowie czerwca i potrwają do września przyszłego roku. Będą prowadzone przez całą dobę. W dzień wykonawca będzie remontował konstrukcję, a w nocy pociągi techniczne zapewnią dostawę materiałów. Wymienione zostanie niemal 3 km torów, ponad 1500 mostownic, czyli podkładów stosowanych na moście oraz prawie 700 podkładów na dojazdach do przeprawy. Wykonawca naprawi stalowe elementy przęseł, przyczółków oraz filary. Wykona także zabezpieczenie antykorozyjne. Wyremontowany most usprawni kolejowe połączenia w Warszawie. Pociągi pojadą 60 km/h, czyli o 20 km/h szybciej niż obecnie.

Aby zapewnić sprawny ruch pociągów podczas prac, zarządca infrastruktury, wspólnie z przewoźnikami przygotuje optymalny rozkład jazdy. 

Kompleksowy remont Mostu Gdańskiego to przygotowania PLK do prac na trzech liniach obwodowych oraz na linii średnicowej, które poprawią komunikacje kolejową w stolicy i węźle warszawskim.

Wartość podpisanej umowy na remont mostu to ponad 18 mln zł. Prace będą finansowane ze środków PLK oraz budżetu państwa. 

Most Gdański nad Wisłą w Warszawie to konstrukcja stalowa, kratownicowa o długości 508 m. Każdego dnia przejeżdża nim około 130 pociągów pasażerskich oraz 40 pociągów towarowych. Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 883 354 177