Powrót

TRAKO 2009

 
W ubiegłym tygodniu zakończyły się trwające trzy dni Międzynarodowe Tragi Kolejowe TRAKO 2009. Podczas tego, największego w Polsce oraz drugiego obok INNOTRANSU w Europie, najbardziej prestiżowego spotkania branży kolejowej swoje osiągnięcia zaprezentowało przeszło czterystu wystawców z siedemnastu krajów. Oprócz tradycyjnych stoisk, na których można było zapoznać się z ofertami wystawców, nowatorskimi rozwiązaniami i innowacjami z dziedziny techniki, zwiedzający mogli również z bliska przyjrzeć się ekspozycji nowoczesnego taboru szynowego.
Program tegorocznych targów TRAKO był również niezwykle bogaty w szereg imprez towarzyszących. Przez trzy dni trwały liczne debaty, sympozja, konkursy oraz wystawy, w tym wystawa modelarstwa „Świat małej kolei”.
Przebojem tegorocznej edycji TRAKO okazała się należąca do PKP Intercity lokomotywa ES64U4 „Husarz”, którą można było spotkać w tych dniach na linii Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. promowała swoją działalność na wspólnym stoisku GRUPY PKP.  Bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się informacje z dziedziny nakładów inwestycyjnych na modernizację i budowę linii kolejowych, w tym również kolei dużych prędkości.

  • zobacz galerię zdjęć