Powrót

Kolej znów łączy Skarżysko-Kamienną i Łódź

Pociąg pasażerski stojący przy peronie na stacji Końskie, fot. Mirosław Siemieniec

Od niedzieli, 12 grudnia po 12 latach przerwy między województwem świętokrzyskim i łódzkim wróciły pasażerskie połączenia kolejowe. PLK przygotowały perony na stacjach i przystankach na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego do obsługi pasażerów.

Nowe perony z wiatami i ławkami wybudowano w Skarżysku Milica, Stąporkowie, Bliżynie, Końskich i Opocznie. Dojście na perony dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się ułatwiają pochylnie. Na peronach zamontowano oświetlenie i gabloty z informacją o rozkładzie jazdy.

Na kolejnych przystankach na trasie: Brzask, Gilów, Sołtyków, Wólka Plebańska, Czarniecka Góra, Wąsosz Konecki, Kornica, Ruda Białaczowska, Petrykozy, Sitowa, Słomianka, Szadkowice, Bratków, Jeleń poprawiona została nawierzchnia peronów. Zamontowano wiaty, ławki, gabloty informacyjne i oświetlenie, by zapewnić podróżnym bezpieczne korzystanie z kolei.

W ramach zadania przebudowane zostały także odcinki torów w rejonie nowych peronów. Kierowcy korzystają z przebudowanych przejazdów kolejowo-drogowych w Końskich i Bliżynie.

Prace zostały zrealizowane w ramach zadania „Rewitalizacja peronów na linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska - Dębica, odc. Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna (różne lokalizacje)”, projekt „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej” i zadania uzupełniającego (Opoczno i Wąsocz Konecki). Wykonawcą prac o wartości 28,3 mln zł był PNUIK Kraków.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 694 480 239