Powrót

Rusza przebudowa stacji Dęba Rozalin

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przebudowę stacji Dęba Rozalin, na linii Ocice – Rzeszów, która obejmuje zmianę układu torowego i montaż nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W ramach tej inwestycji powstanie między innymi nowy peron, z wyposażeniem i oświetleniem oraz przejście dla zwierząt. Zostanie też wyremontowany przepust oraz przejazd kolejowo-drogowy.

Przebudowa stacji umożliwi likwidację ograniczeń prędkości i jazdę pociągów z prędkością maksymalną 120 km/h. Ułatwi również podróżnym dostęp do korzystania z usług przewoźników, dzięki zmianie lokalizacji peronu w rejon przejazdu kolejowego. Realizacja inwestycji, polegająca na przebudowie stacji Dęba Rozalin, przyniesie skrócenie czasu przejazdu pociągiem na linii Ocice – Rzeszów.

Przebudowa stacji Dęba Rozalin realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie: „Modernizacja linii kolejowej Rzeszów – Warszawa przez Kolbuszową”. Wykonawcą umowy jest LEONHARD WEISS GmbH & CO.KG Spółka Komandytowa Oddział w Polsce. Zakończenie przebudowy stacji planowane jest w grudniu 2012 r. Koszt przedsięwzięcia – 28 660 371,65 PLN Inwestycja jest z Funduszu Kolejowego i środków własnych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 


Dodatkowe informacje:
Dorota Szalacha
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Centrum Realizacji Inwestycji
Oddział Południowy
tel. +48 12393-54-00,
e-mail: d.szalacha@plk-sa.pl

Rzecznik prasowy:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Centrum Realizacji Inwestycji
Maciej Dutkiewicz
tel. +48 22 47 321 47
e-mail: m.dutkiewicz@plk-sa.pl