Powrót

Październikowa korekta rozkładu jazdy

Korekta rozkładu jazdy wynika z zapewnienia optymalnego rozkładu jazdy i jednocześnie dostosowania tras, terminów, godzin kursowania składów do prowadzonych prac. Wśród inwestycji, których celem jest skrócenie czasu przejazdów pociągów i podniesienie komfortu podróży pasażerów, są m.in. te realizowane na: linii Wrocław - Poznań, Kraków - Rzeszów, Warszawa – Trójmiasto, Warszawa – Skierniewice, na Centralnej Magistrali Kolejowej, Częstochowa – Koluszki.

Szczegółowe informacje trafią do podróżnych zainteresowanych trasą Warszawa – Białystok. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, w celu przyśpieszenia prac, zawieszą na niej ruch kolejowy na odcinku Tłuszcz - Łochów i Łochów – Sadowne, by maksymalnie skrócić czas prac o 10 miesięcy. Na linii będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa, która obejmie połączenia dalekobieżne i regionalne.

Komunikacja na trasie Warszawa - Skierniewice będzie nadal wzmocniona bezpośrednimi połączeniami autobusowymi ze Skierniewic i Żyrardowa do Warszawy. 

W dniach korekty rozkładu 11-12 października br. pasażerowie będą dodatkowo informowani o zmianach przez przewoźników i zarządcę infrastruktury za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów, m.in.: ulotek, zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowej, portalu Facebook, czy infolinii 19 757. 

Informacje o aktualnych rozkładach a są dostępne na stronach internetowych m.in.: www.intercity.pl, www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp.pl, a także na plakatach na stacjach i dworcach.
Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. + 48 662 114 900
e-mail: rzecznik@plk-sa.pl

Pliki do pobrania