Powrót

Od 15 grudnia nowy rozkład jazdy na sieci kolejowej PLK

15 grudnia zmieni się rozkład jazdy pociągów w całej Europie. PKP Intercity, tak jak kilkunastu innych polskich przewoźników kolejowych, zaproponuje swoim pasażerom nową siatkę połączeń. Zmiana rozkładu jazdy to wynik dopasowania oferty do oczekiwań podróżnych oraz dostosowania godzin i tras kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji linii kolejowych.
Informacja dla pasażera
W nowym rozkładzie jazdy przewoźnicy maja nowe oferty. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy będą dostępne: na dworcach, w pociągach poprzez komunikaty, strony internetowe przewoźników, m.in. www.intecity.pl. Do dyspozycji podróżnych jest także strona www.rozklad-pkp.pl, rozklad.plk-sa.pl, oraz infolinia o numerze 19 757.
Intensywne prace na torach
W przyszłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe planują zmodernizować i zrewitalizować 2100 km torów. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Wzrosną również nakłady na inwestycje, które będą trzykrotnie wyższe niż w 2010 roku i mają wynieść ponad 9 mld zł. W nadchodzącym roku nastąpi kumulacja prac na torach. Zarządca infrastruktury planuje ponad 3 tys. zamknięć torów, w tym 450 całodobowych. Miejscami czasy przejazdu dla wybranych pociągów mogą się wydłużyć. 
Modernizacje będą prowadzone na najważniejszych liniach, m.in. na linii z Warszawy do Gdańska, czy z Krakowa do Rzeszowa. Ponadto remonty rozpoczną się na liniach z Warszawy do Białegostoku czy Radomia. Dzięki intensywnym pracom modernizacyjnym już w 2015 r. czas przejazdu pomiędzy najważniejszymi aglomeracjami zostanie skrócony. Niemniej zmiany te będą widoczne już od najbliższego weekendu:

 

Informacje dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 662 114 900