Powrót

Nowe oznakowanie 35 stacji w województwie łódzkim i wiaty dla podróżnych

Sieradz - oznakowanie, fot. Mirosław Siemieniec

Na zwiększenie komfortu obsługi podróżnych w aglomeracji łódzkiej i innych stacjach i przystankach województwa łódzkiego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 1,5 miliona zł z własnych środków. Dzięki temu nowe wiaty i ławki stanęły na 9 przystankach m.in. w Łodzi, Sieradzu, Skalmierzu, Wieruszowie, Grudzach, Zosinowie. Dla korzystających z kolei na przystankach Łódź Olechów Wschód, Łódź Olechów Zachód i Łódź Olechów Wiadukt przygotowano nie tylko wiaty, ale również ustawiono lepsze oświetlenie i wymieniono nawierzchnie peronów.

Dla zapewnienia lepszej orientacji w podróży montowane są dodatkowe gabloty informacyjne. Można w nich sprawdzić rozkład jazdy oraz zapoznać się z danymi ważnymi dla podróżnych. Tylko w 2019 roku gabloty ustawiono m.in. w Sędzicach, Błaszkach, Witoni, Zgierzu, Chociszewie, Ozorkowie, Łęczycy, Domaniewicach, Justynowie, Bedoniu, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Drzewicy, Bartkowie.

35 stacji z nowymi tablicami ułatwia orientację

Na ponad 35 stacjach i przystankach w województwie łódzkim wymieniono i poprawiono oznakowania. Nowe tablice z nazwami stacji, numerami peronów i torów są zamontowane m.in. w Skierniewicach, Koluszkach, Spale, Zgierzu, Łodzi, Sieradzu, Łowiczu, Bednarach, Mysłakowie, Jesionnie Łowickiej, Gałkówku, Radziwiłłowie Mazowieckim, Męckiej Woli.

W tym roku planowane są kolejne działania dla zwiększenia wygody podróżnych w województwie łódzkim. Wyremontowane zostaną wiaty w 8 lokalizacjach tj. w Strykowie, Swędowie, Ozorkowie, Grotnikach, Domaniewicach Centrum, Łodzi Dąbrowie, Zgierzu Jaracza i Zgierzu Północ. Wymienione zostaną tablice z oznakowaniem m.in. w Sieradzu Warcie, Wieluniu, Sędzicach. Domaniewicach, Kamieniu Łowickim, Grudzach, Łasku.

Nowe gabloty będą zamontowane m.in. w Tomaszowie Mazowieckim, Białobrzegach, Brzustowie, Radzicach. Ławki zamontowane będą m.in. w Łasku. Na tegoroczne prace PLK przeznaczają ponad 800 tys. zł. Wartość prac w 2019 r. to 650 tys. zł.

Inwestycje zwiększają komfort podróży koleją

Pasażerowie korzystają już ze zmodernizowanych peronów na stacji w Zduńskiej Woli i Łasku oraz przejścia podziemnego w Zduńskiej Woli. Prowadzone są prace na stacjach Łódź Kaliska, Łódź Żabieniec, Zgierz oraz na przystankach Łódź Stoki, Łódź Marysin, Łódź Arturówek. Jeszcze w tym roku podróżni skorzystają z peronów na nowych przystankach Łódź Warszawska, Łódź Radogoszcz Wschód i Łódź Retkinia.

Wygodniejsze perony są w Kutnie, Łowiczu, Mysłakowie i Zosinowie – to efekt przebudowy w ramach modernizacji linii E20 Warszawa – Poznań, realizowanej przy dofinansowaniu ze środków z programu CEF „Łącząc Europę”. Więcej informacji o projekcie na stronie poznan-warszawa.pl.

Zmiany na odcinku Łódź Widzew – Zgierz są w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. Łódzkiego, a na linii Łódź Kaliska – Zgierz ze środków budżetowych.

Kontakt dla mediów:
Rafał Wilgusiak
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 22 473 30 02