Powrót

Na Rail Baltica podróże z nowych peronów

Nowe perony na stacjach Sadowne i Małkinia oraz w miejscowościach Prostyń, Zaręby Kościelne, Kietlanka i Szulborze Wielkiesą komfortowo wyposażone,gwarantują lepszą obsługę pasażerów. Wyższe obiekty ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Na peronach zamontowano nowe funkcjonalne oświetlenie, ławki i wiaty. Jest lepsza informacja: gabloty z rozkładami jazdy, nagłośnienie, zegary. Wszystkie obiekty dostosowano do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

PLK konsekwentnie zwiększają standard obsługi pasażerów na trasie z Warszawy do Białegostoku. Dzięki zakończonej już, wartej ponad 1,5 mld zł modernizacji na odcinku Warszawa Rembertów – Tłuszcz (Sadowne) pociągi kursują po nowych torach a pasażerowie zyskali oczekiwany standard obsługi na 4 stacjach i 16 przystankach. Mieszkańcy korzystają też z 8 nowych przejść podziemnych. PLK ogłosi też przetarg na przebudowę ostatniego odcinka trasy łączącej stolice Mazowsza i Podlasia.

Więcej na temat modernizacji na stronie internetowej Rail-Baltica.

Prace na odcinku Sadowne – Czyżew są realizowane w ramach projektu: "Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne" i finansowane z unijnego instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

"Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji".

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 668 679 414

Pliki do pobrania