Powrót

Bezpieczniejsze i cichsze podróże między Łukowem a Radomiem

Widok z góry na stację w Łukowie widać kladkę perony pociąg i budynek dworca fot. P. Mieszkowski A. Lewandowski

Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych SA mieszkańcy Łukowa zyskają sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże w kierunku Radomia. Prace na odcinku między Łukowem i Łukowem Łapiguz zaplanowano od czerwca 2024 r. W ramach inwestycji podkłady i szyny zostaną wymienione na nowe. Oczyszczona i uzupełniona zostanie podsypka. Efektem robót będą cichsze i bardziej komfortowe podróże.

Prace obejmą również remont mostu kolejowego nad rzeką Krzna Południowa w Łukowie oraz przepustu. Obiekty zostaną zabezpieczone antykorozyjnie, powstanie nowe odwodnienie oraz schody z balustradami na skarpach. Wymieniony będzie tor. Dzięki remontom możliwe będzie utrzymanie dotychczasowej prędkości 120 km/h.

Poprawi się również bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym w Łukowie. Na przejeździe przy ul. Parkowej zostaną zamontowane nowe rogatki, sygnalizacja i oświetlenie.

Inwestycja wymaga wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy, ruch pociągów będzie prowadzony naprzemiennie po jednym torze. Wykonawcą prac jest firma PNUIK z Krakowa. Zakończenie prac planuje się w I kwartale 2025 r.

Kontakt dla mediów:
Anna Znajewska-Pawluk
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 22 473 30 02