Powrót

Zmiany na trasie Warszawa – Łódź, do 10 sierpnia

Montowany system, po pierwszych próbach na odcinku Radziwiłłów – Żyrardów, wymaga zastosowania pełnej, dłuższej procedury odbiorów. Planując testy, wykonawca zakładał optymalną sytuację, w której współpraca urządzeń z nowym systemem, nie będzie wymagała dodatkowych prac, a próby uda się zakończyć w minimalnym, przewidzianym terminie, tj. do 27 lipca.
Czasowa, wprowadzona od 22 lipca zmiana w rozkładzie na trasie Warszawa – Skierniewice – Łódź, zostanie utrzymana do 10 sierpnia.
Obejmuje:
  • 4 pociągi IC oraz 1 pociąg PR w relacji Łódź Kaliska – Warszawa Wschodnia oraz 4 pociągi IC Warszawa Wschodnia – Łódź Kaliska, które pojadą okrężnie przez Bełchów – Sochaczew z pominięciem Skierniewic i Żyrardowa z dodatkowym postojem na przystanku Mokra. Przejazd wydłuży się o około 25 minut. 
  • Za 3 pociągi Kolei Mazowieckich (Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów, Żyrardów – Skierniewice, Skierniewice – Żyrardów) wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. 
Zarządca infrastruktury oraz przewoźnicy informują pasażerów o wprowadzonych zmianach.
W Warszawie, Żyrardowie i Skierniewicach dyżur pełnią mobilni informatorzy. Zamieszczono także informacje w internetowych rozkładach jazdy, na przystankach i stacjach są wygłaszane dodatkowe zapowiedzi, odpowiednie komunikaty są także przekazywane podróżnym w pociągach. 
Instalowany i sprawdzany system sterowania ruchem kolejowym na 26 km odcinku Grodzisk - Żyrardów – Radziwiłłów odpowiada za pracę kilkuset nowych urządzeń: semaforów, rozjazdów, sygnalizacji na przejazdach kolejowo – drogowych. Prowadzona modernizacja wyeliminuje częste awarie wyeksploatowanych, 30-letnich urządzeń sterowania ruchem kolejowym na trasie Warszawa – Skierniewice, zmniejszy utrudnienia w kolejnych etapach modernizacji oraz umożliwi szybką i komfortową podróż.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48 694480239