Powrót

Zmiana czasu a podróż pociągiem

Pasażer stojący przy wyświetlaczu z rozkładem jazdy. Autor Izabela Miernikiewicz

Z soboty na niedzielę czas zimowy zmieniony zostanie na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu. Zmiana czasu została uwzględniona w rozkładzie jazdy. Niektóre pociągi wyjadą w trasę według czasu zimowego, a dojadą do celu już według czasu letniego. Pociągi będą na stacjach docelowych zgodnie z rozkładem.

Podczas zmiany czasu w trasie będą pociągi przewoźników: PKP Intercity, Kolei Mazowieckich oraz PKP SKM w Trójmieście. Wśród nich jest m.in. skład TLK Ustronie relacji Kraków Główny – Kołobrzeg, który w noc przejściową wyruszy ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 1:50 czasu zimowego, a po 14 minutach podróży zatrzyma się na stacji Legionowo o godz. 3:04 czasu letniego.

Natomiast skład IC Karkonosze relacji Jelenia Góra – Warszawa Wschodnia, przyjedzie na stację Opole Wschodnie o godz. 1:57 czasu zimowego, a po 8 minutach postoju wyjedzie z niej o godz. 3:05 czasu letniego. Szczegóły rozkładu jazdy pociągów dalekobieżnych znajdują się na stornie internetowej PKP Intercity Zmiana czasu na letni a rozkład PKP Intercity.

Warto sprawdzić rozkład przed podróżą

Dokładne godziny kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są m. in. na stronach przewoźników oraz portalpasazera.pl. Warto sprawdzić rozkład jazdy przed podróżą.

Zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Janus
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 571 370 229

Pliki do pobrania