Powrót

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów

Tylko w tym roku PLK przeznaczy na inwestycje ponad 7 mld zł i zmodernizuje około 1,5 tys. km torów. Celem działań zarządcy infrastruktury jest skrócenie czasu jazdy pociągów już od grudnia tego roku i podniesienie komfortu podróżowania. Korekta rozkładu jazdy wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach.

We wrześniu prace będą kontynuowane m.in.: pomiędzy Warszawą a Skierniewicami, na Centralnej Magistrali Kolejowej oraz trasie z Warszawy do Białegostoku, z Wrocławia do Poznania. 

Podczas wdrażania zmian podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych. Informacje o aktualnych rozkładach będzie można uzyskać za pośrednictwem zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowej, Facebooka czy infolinii 19 757. Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów wraz z informacją o prowadzonych inwestycjach są już dostępne na stronach internetowych m.in.: www.intercity.pl, www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp.pl, a także na plakatach na stacjach i dworcach.

Komunikacja na linii łódzkiej zostanie dodatkowo wzmocniona przez PLK oraz PKP Intercity bezpośrednimi połączeniami autobusowymi ze Skierniewic i Żyrardowa do Warszawy.
W godzinach porannego szczytu autobusy wyjadą do stolicy, a po południu pojadą z powrotem. Dodatkowo, na linii łódzkiej, PLK wykonała dodatkowe przeglądy urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz rozjazdów, powołała dodatkowe zespoły całodobowego pogotowia technicznego oraz wzmocniła posterunki dyżurnych ruchu i patroli SOK. 

Autobusowa komunikacja będzie nadal prowadzona w zastępstwie 4 połączeń Białystok - Warszawa - Białystok. Ponadto, ze względu na budowę zbiornika wodnego Świnna Poręba, ponownie zostanie zamknięta trasa dojazdowa do Zakopanego. Tym samym pasażerowie podróżujący pomiędzy Zakopanem a Krakowem będą korzystać z PKP Intercity Busów. 

Korekta będzie obowiązywała do 11 października br. Jest to przedostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. + 48 662 114 900
e-mail: rzecznik@plk-sa.pl