Powrót

Windy na stacji Radymno

Lepszy komfort obsługi podróżnych jest już na 16 stacjach i przystankach (spośród 20) między Rzeszowem a Przemyślem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycje na podkarpackiej trasie, której efektem jest wygodniejsza, sprawniejsza i bezpieczniejsza komunikacja. W tym roku rozpoczną się prace za 17 mln zł.

Na stacji Radymno przebudowany będzie peron. Pasażerowie zyskają nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Korzystne zmiany będą dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Kładka nad torami będzie wyposażona w dwie windy i wyremontowana. Na peronie i dojściach zaplanowano specjalny system oznakowania: ścieżki dotykowe, pola uwagi i pasy ostrzegawcze.

W Przemyślu na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych PLK zwiększy poziom bezpieczeństwa. Zamontowane zostaną nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji. Światła i półrogatki będą dodatkowo ostrzegały kierowców.

PLK poprawiają warunki podróży i przewozu towarów na trasie Rzeszów – Przemyśl. Od 2016 r. podróżni zyskali lepiej przygotowane 16 stacje i przystanki: Rzeszów Załęże, Strażów, Krzemienica, Łańcut, Głuchów, Kosina, Rogóżno, Grzęska, Przeworsk, Pełkinie, Jarosław, Ostrów k/Radymna, Przemyśl Zasanie, Przemyśl. Od grudnia 2018 także mieszkańcy miejscowości Niziny i Walawa maja lepsze przystanki. W bieżącym roku będzie łatwiej skorzystać z kolei także w Sośnicy Jarosławskiej oraz w Radymnie.

Prace na trasie Rzeszów – Przemyśl realizowane są w ramach projektu: „Modernizacja linii kolejowej nr 91 Kraków Główny Osobowy - Medyka i nr 92 Przemyśl - Medyka, odcinek Rzeszów - granica państwa”. Finansowanie zapewnia budżet państwa. W latach 2016 - 2018, PLK zrealizowały już inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl za blisko 76 mln zł netto.

Kontakt dla mediów:
Dorota Szalacha
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 694 480 153 

Pliki do pobrania