Powrót

W Sulejówku pociągi pojadą nad samochodami FOTOGALERIA

Widok z lotu ptaka na maszyny i wykonawców na budowie tunelu kolejowo-drogowego w Sulejówku, fot. Artur Banach (1)

Do kolejnego etapu robót przeszła budowa tunelu w Sulejówku na al. Piłsudskiego, na linii Warszawa – Mińsk Mazowiecki. Gotowa jest główna konstrukcja obiektu, na którym ułożony został tor. Z wnętrza obiektu wybrana została ziemia, tym samym jest już połączenie dwóch stron miasta. W tunelu pod torami wykonywane są zbrojenia i wylewany jest beton w dolnej części, gdzie będzie jezdnia.

Tunel pod torami będzie miał po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Dojście do obiektu pieszym zapewnią schody. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano windę.

Wartość przedsięwzięcia to ok. 60 mln zł netto. Zadanie realizowane jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Województwem Mazowieckim i Miastem Sulejówek. Inwestycja „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap II – część wiaduktowa” jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja będzie zakończona w II połowie 2023 r.

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 668 679 414