Powrót

Sprawdź rozkład jazdy – w niedzielę ostatnia w tym roku korekta

Korekta rozkładu jazdy zapewnia pasażerom utrzymanie optymalnego, przygotowanego według ich potrzeb rozkładu jazdy. Dostosowuje również szczegółowo skomunikowania pomiędzy pociągami dalekobieżnymi, regionalnymi i aglomeracyjnymi. 
Wykonawcom prac korekta gwarantuje możliwość efektywnego i szybkiego prowadzenia inwestycji na torach, bez zmian w rozkładzie jazdy i opóźnień pociągów. Wśród prowadzonych projektów, których celem jest skrócenie czasu przejazdów pociągów i podniesienie komfortu podróży pasażerów są m.in. prace na trasach Warszawa – Białystok, Kutno – Sierpc, Kraków – Tarnów, Wrocław – Poznań, Wrocław – Jelenia Góra oraz na Centralnej Magistrali Kolejowej. Modernizowane są m.in. stacje: Warszawa Gdańska, Zielona Góra, Jelenia Góra, Bydgoszcz, Gliwice. 
Już dziś pasażerowie mogą korzystać z efektów inwestycji. W Małopolsce to „odlotowe” połączenie Kraków Główny – Port Lotniczy. We Wrocławiu zwiększa się przepustowość trasy od  Poznania do stacji Wrocław Główny. Przez zmodernizowany wiadukt pojedzie o 40 pociągów więcej, otworzony będzie zmodernizowany przystanek Wrocław Popowice. Zakończyły się prace na trasie Koluszki – Częstochowa i skrócił się czas podróży o pół godziny. We wrześniu na Pomorzu dzięki zakończonej rewitalizacji linii pojechały pociągi z Kartuz do Gdyni. 
Informacje o korekcie trafiają do pasażerów m.in. przez: zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowe, profile na FB, infolinię 19 757. Poza tradycyjnymi punktami informacyjnymi, jak kasy czy centra obsługi klienta, podróżni otrzymają wsparcie mobilnych informatorów, którzy w najbliższy weekend będą dyżurować na największych dworcach w Polsce.
Ponadto rozkład jest dostępny m.in. na stronach internetowych: rozklad.plk-sa.pl, www.intercity.pl, oraz www.rozklad-pkp.pl. 
Kontakt dla mediów:

Mirosław Siemieniec
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 694 480 239