Powrót

PLK gotowa na okres Wszystkich Świętych

Na przełomie października i listopada w okresie podróży związanych z obchodami Wszystkich Świętych zarządca infrastruktury dodatkowo sprawdza przejezdność linii kolejowych. W pogotowiu pozostają 174 zespoły pogotowia technicznego, których zadaniem jest szybkie usuwanie ewentualnych usterek. Na ustalonych stacjach czuwają również pracownicy 82 pociągów sieciowych PKP Energetyka. Na sieci kolejowej PLK przygotowała 12 dodatkowych lokomotyw.

W całym kraju analizowane są również prognozy pogody, aby jak najlepiej przygotować dyżurne zespoły do pracy. W zależności od sytuacji i warunków pogodowych do działań będą włączani dodatkowi pracownicy i sprzęt.

Nad bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa codziennie ponad 1 700 dyżurnych ruchu i dyspozytorów PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Działania koordynuje Główna Dyspozytura, która całą dobę współpracuje ze wszystkimi przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi, a w razie potrzeby także ze służbami ratowniczymi. 

Straż Ochrony Kolei wzmocniła działania i wystawiła dodatkowe patrole w pociągach, na dworcach oraz na szlakach kolejowych Nad bezpieczeństwem podróżnych i ochroną infrastruktury kolejowej podczas długiego weekendu będzie czuwać ponad 4 500 funkcjonariuszy. Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy Straży Ochrony Kolei - 22 47 40 000.

Szczegółowych informacji na temat kursowania pociągów udzielają przewoźnicy. Informacje o rozkładzie są dostępne także na stronie http://rozklad.plk-sa.pl/.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. + 48 694 480 239
e-mail: rzecznik@plk-sa.pl

Pliki do pobrania