Powrót

Planowe prace PLK na linii średnicowej

Efektem prac będzie zachowanie płynnego i punktualnego przejazdu pociągów na jednej z najbardziej obciążonych ruchem linii w Polsce. Aby maksymalnie skrócić czas zmian, prace będą prowadzone całodobowo przy utrzymaniu ruchu pociągów po jednym torze. Przy robotach wykonawca musi zachować szczególne zasady bezpieczeństwa, gdyż demontaż i montaż elementów toru będzie prowadzony obok przejeżdżających pociągów. W ramach zadania będą zdemontowane i wymienione w tunelu średnicowym szyny oraz specjalne mocowania. Zastosowany jest tam specjalny tor tzw. bezpodsypkowy.

W czasie prac niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji do/z stacji Warszawa Zachodnia oraz w skróconej relacji do/z stacji Warszawa Wschodnia. Składy będą też kursować przez Warszawę Centralną. Szczegółowe informacje dostępne są w rozkładach jazdy oraz podają przewoźnicy.

Prace na podmiejskich torach linii średnicowej były zaplanowane i uzgodnione z przewoźnikami. Są ujęte w rozkładzie jazdy pociągów dostępnym od 28 września. O zwróceniu uwagi na zmiany przypominają m.in. dodatkowe komunikaty przewodników.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48 694 480 239

Pliki do pobrania