Powrót

Modernizacja na trasie Katowice – Kraków. 352 mln zł na odcinek Krzeszowice – Kraków Mydlniki

Tak jak na wszystkich modernizowanych przez PLK trasach, zmieni się standard obsługi pasażerów dzięki modernizacji peronów i urządzeń obsługi podróżnych, m.in. w Rudawie, Zabierzowie i Mydlnikach. Ponadto wybudowane będzie 6 nowych peronów wraz z elementami małej architektury na stacjach: Rudawa, Zabierzów, Kraków Mydlniki Wapiennik. Dojścia do peronów, uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych, umożliwią m.in. pochylnie, a na stacji Zabierzów również windy. 

W ramach projektu przebudowane będą m.in. tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, wiadukty (11 kolejowych i 3 drogowe). Zmiana obejmie również przejazdy kolejowe, a dzięki dodatkowym urządzeniom zabezpieczenia, poprawi się poziom bezpieczeństwa na styku toru i drogi. 

Polskie Linie Kolejowe podpisały 28 stycznia umowę na modernizację trasy Katowice – Kraków na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki. Zgodnie z umową, prace na tym odcinku za ponad 352 mln zł brutto, wykona Konsorcjum w składzie: VIAS Y CONSTRUCCIONES S.A., DRAGADOS S.A., ELECTREN S.A. Realizacja zadania między Krzeszowicami a Krakowem Mydlnikami rozpocznie się w lutym 2016 r. i potrwa do końca 2017 r.


Projekt realizowany jest w ramach unijnego instrumentu finansowego „Łącząc Europę”, który zapewni finansowanie modernizacji linii Katowice – Kraków.Kontakt dla mediów:
Dorota Szalacha
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 694 480 153


"Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji"