Powrót

Konkurs „Człowiek roku – przyjaciel kolei” rozstrzygnięty

9 listopada 2009 roku o godz. 18.00 w Teatrze Narodowym w Warszawie już po raz piąty spotkamy się z okazji gali „Człowiek roku – przyjaciel kolei”. Poznają na niej Państwo tegorocznych laureatów.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Railway Business Forum. Celem konkursu jest wykreowanie osobowości, których dokonania zawodowe mają niezwykle istotny wpływ na rozwój transportu kolejowego, zastosowanie nowych technologii, propagowanie nowoczesnego stylu zarządzania firmą oraz budują przyjazny klimat wokół zagadnień związanych z koleją.

Kapituła składająca się z przedstawicieli organizatorów, PKP S.A. oraz laureatów poprzedniej edycji wyłoniła nominowanych i zwycięzców tegorocznego konkursu. Nagrody zostaną wręczone w następujących kategoriach: dziennikarz roku, naukowiec roku, menedżer roku, samorządowiec roku oraz polityk roku.

Przyznanie nagrody jest ogromnym wyróżnieniem, świadectwem uznania środowiska kolejowego dla zasług i osiągnięć jednostek na rzecz rozwoju transportu szynowego w Polsce. 

Szczególne podziękowania za nadanie uroczystości właściwej oprawy należą się firmom działającym na rynku produktów i usług kolejowych. Gala w całości została sfinansowana ze środków pozyskanych od sponsorów.

Informacje o tegorocznej edycji konkursu i jego historii są dostępne tutaj .