Powrót

Dwa nowe perony na stacji Łódź Widzew gotowe

Łódź Widzew rośnie w oczach 

Od 14 grudnia na stacji Łódź Widzew dostępne będą już dwa nowe perony. W przyszłym roku także trzeci. Powstanie też 10 nowych torów, co zwiększy przepustowość linii. Perony o długości 400 metrów są wyższe od dotychczasowych i ułatwiają pasażerom wygodne wsiadanie do pociągów. Stacja została też wyposażona w wyświetlacze z informacją pasażerską, nagłośnienie, gabloty na rozkłady jazdy i ławki. Inwestycja zakończy się w lipcu 2015 roku. 


Łódź Fabryczna coraz bliżej finału

Nowy dworzec Łódź Fabryczna nabiera już ostatecznych kształtów. Gotowa jest konstrukcja wejścia głównego, które będzie miało szerokość 40 metrów, a rozpiętość zadaszenia nad nim aż 80 metrów. Konstrukcja wschodniego wejścia na dworzec jest wykonana w 30 procentach. Obecnie układane jest jego zadaszenie. Przestrzeń wokół zachodniego wejścia na dworzec niebawem pokryją szklane ściany. Budowa stropu na poziomie powierzchni gruntu już się zakończyła. 16,5 metra pod ziemią kończą się prace przy budowie płyty, na której będą zatrzymywać się pociągi. Zaawansowane są też roboty przy konstrukcji podziemnych parkingów i dworca autobusowego. Na budowie pracuje 1300 osób. Pierwsze pociągi na nowy dworzec wjadą pod koniec 2015 roku. 


2015 rok: ponad 200 km odnowionych linii kolejowych w województwie

Kończą się prace na trasie z Koluszek do Częstochowy, gdzie przebudowano już m.in. perony na 17 stacjach. Dziś na pokonanie tej trasy składy TLK potrzebują ok. 2 godzin. Od 14 grudnia ten czas skróci się o ponad 30 minut. Obecnie w województwie łódzkim w pełni zmodernizowanych jest już ok. 125 km tras kolejowych. Na tę liczbę składają się prace wykonane na odcinkach Zgierz – Łowicz, Łódź Widzew – Skierniewice, Łódź Kaliska – Chojny – Łódź Widzew oraz Zgierz – Łódź Widzew. 

PLK przygotowuje się także do modernizacji linii z Łodzi Kaliskiej do Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki tej inwestycji podróż między miastami skróci się do zaledwie kilkunastu minut. Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48 22 473 30 02
T: + 48 883 354 177