Powrót

Dni Transportu Publicznego 2007 - Warszawa

Odbywające się już po raz szósty dni transportu publicznego, okazały się hitem wrześniowego weekendu w stolicy. W sobotę 22 września br., podczas pierwszego dnia imprezy, tysiące warszawiaków odwiedziło zajezdnię tramwajową przy ul. Woronicza. Niedziela (23 września) należała do transportu kolejowego. Na wszystkich miłośników starych parowozów i nowoczesnych wagonów przemierzających polskie kolejowe szlaki, na Dworcu Gdańskim w Warszawie, czekało wiele atrakcji. Fani kolejnictwa z radością i zaciekawieniem podziwiali wystawę taboru kolejowego mi.: wagon-salonkę przebudowany w 1946 r. dla Bolesława Bieruta; wagon sypialny, konferencyjny i restauracyjny PKP IC; najnowszy pociąg aglomeracyjny Kolei Mazowieckich EW60 oraz autobus szynowy VT628.

Centrum Diagnostyki (jednostka PKP PLK S.A) zaprezentowała drezynę pomiarową EM-120 01 służącą do pomiaru defektoskopii szyn oraz pojazd UPS-80 do pomiaru skrajni budowli kolejowych.

Jedną z atrakcji, które corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem były pokazy technik interwencyjnych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz tresury psów służbowych. Wszyscy, którzy chcieli pogłębić wiedzę na temat pociągów, parowozów i historii kolei lub powiększyć kolekcję swoich kolejowych gadżetów, z każdej strony kusiły stoiska informacyjne organizatorów imprezy. Na chętnie odwiedzanym stoisku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. można było dostać gadżety, ulotki i foldery informacyjne dot. inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską m.in.; modernizacji ciągów transportowych i linii kolejowych w Polsce, a także foldery na temat pociągów dużych prędkości. Dla najmłodszych wielbicieli lokomotyw organizowano konkursy wiedzy i rysunkowe, które nagradzane były upominkami od Spółki. zobacz galerię