Powrót

Aktualna sytuacja na liniach kolejowych - poniedziałkowy poranek


09.03.2014 godz. 18.00

Przez cały dzień ruch kolejowy w Polsce odbywa się bez przeszkód i większych opóźnień. Do godziny 18:00 na tory wyjechało blisko 2264 pociągów pasażerskich. W drodze znajduje się 399 pociągów. Służby techniczne czuwają nad stanem linii kolejowych – w dyspozycji znajduje się 79 pociągów do naprawy sieci trakcyjnej oraz 177 zespołów usuwania awarii. Pasażerowie są informowani na bieżąco o zmianach w rozkładzie jazdy.


09.03.2014 godz. 15.30

Sytuacja na liniach kolejowych w Polsce jest stabilna. Ruch kolejowy odbywa się bez większych opóźnień. Do godziny 15:30 na tory wyjechało blisko 2000 pociągów pasażerskich. W drodze znajdują się 363 pociągi. Służby techniczne czuwają nad stanem linii kolejowych – w dyspozycji znajduje się 79 pociągów do naprawy sieci trakcyjnej oraz 177 zespołów usuwania awarii. Pasażerowie są informowani na bieżąco o zmianach w rozkładzie jazdy.  

Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy podróżni mogą uzyskać na dworcach, peronach oraz stronach internetowych Grupy PKP. Ponadto na dworcach pomocą służą mobilni informatorzy. W związku z remontem mostu średnicowego w Warszawie nastąpiła zmiana w organizacji ruchu pociągów.

Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. 883 354 177
rzecznik@plk-sa.pl
09.03.2014 godz. 12.00

Sytuacja na liniach kolejowych w Polsce nadal jest stabilna. Ruch kolejowy odbywa się bez większych opóźnień. Do godziny 12:00 na tory wyjechały 1224 pociągi pasażerskie. Aktualnie na sieci kolejowej zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. znajduje się 250 pociągów. Służby techniczne czuwają nad stanem linii kolejowych – w dyspozycji znajduje się 79 pociągów do naprawy sieci trakcyjnej oraz 177 zespołów usuwania awarii. 

W związku z drugim etapem remontu mostu średnicowego zmianie uległa organizacja ruchu kolejowego w Warszawie. 40 pociągów spółki PKP Intercity odjeżdża, zatrzymuje się lub kończą bieg na dworcu Warszawa Gdańska. Zmiany będą obowiązywać do 15 czerwca.

Kursowanie pociągów PKP Intercity w trakcie modernizacji mostu średnicowego:
  • Wybrane pociągi jadące w kierunkach wschodnim i północnym (Olsztyn, Białystok i Lublin/Dorohusk) odjeżdżają z dworca Warszawa Gdańska, bez postojów na dworcach Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia. 
  • Wybrane pociągi z kierunku zachodniego, południowego z centrum (Trójmiasto, Bydgoszcz, Poznań, Katowice, Wiedeń, Budapeszt, Praga, Berlin) przyjeżdżają do Dworca Warszawa Gdańska, bez postojów na dworcach Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia. 
  • Pociągi jadące w kierunku zachodnim i południowym kursują bez zmian.

W razie przesiadki, bilety PKP Intercity są honorowane przez ZTM w tramwajach i metrze oraz przez Koleje Mazowieckie w pociągach kursujących w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Już od 7 marca pomocą podróżnym na warszawskich dworcach służą mobilni informatorzy, którzy na Dworcu Centralnym, Wschodnim i Zachodnim będą dyżurować do 14 marca, a na Dworcu Gdańskim pozostaną do odwołania.

Informacje o aktualnej organizacji ruchu pociągów są dostępne na dworcach, w kasach oraz w pociągach PKP Intercity, których dotyczą zmiany, a także pod nr infolinii 19 757 oraz na stronach internetowych intercity.pl, rozkład-pkp.pl, pkpsa.pl. O zmianach można także dowiedzieć się na profilu „PKP Intercity. Pociąg do podróży” na Facebooku oraz na Twitterze.

Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. 883 354 177
rzecznik@plk-sa.pl
09.03.2014 godz. 09.30

Od dziś weszła w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. W ciągu pierwszych godzin funkcjonowania rozkładu ruch kolejowy przebiegał bez zakłóceń. Do godziny 6:00 na tory wyjechały 362 pociągi. Aktualnie na sieci kolejowej zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. znajdują się 333 pociągi. Służby techniczne czuwają nad stanem linii kolejowych – w dyspozycji znajduje się 80 pociągów do naprawy sieci trakcyjnej oraz 177 zespołów usuwania awarii.

Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy podróżni mogą uzyskać na dworcach, peronach oraz stronach internetowych Grupy PKP. Ponadto na dworcach pomocą służą mobilni informatorzy. W związku z remontem mostu średnicowego w Warszawie nastąpiła zmiana w organizacji ruchu pociągów.

Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. 883 354 177
rzecznik@plk-sa.pl
07.03.2014 godz. 16:00

Już w najbliższą niedzielę wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Informacje o zmianach podróżni mogą uzyskać na dworcach, peronach oraz stronach internetowych Grupy PKP. Ponadto na dworcach pomocą służą mobilni informatorzy. W związku z remontem mostu średnicowego w Warszawie nastąpi zmiana w organizacji ruchu pociągów.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy można uzyskać na stronach: www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl, pod numerem infolinii 19 757, a także na profilu spółki PKP Intercity na Facebooku oraz za pomocą aplikacji IC Navigator. Dostępne są także informacje plakatowe na dworcach. 

Na największych dworcach w Polsce do dyspozycji pasażerów są także pracownicy biur dworców oraz punktów obsługi klienta PKP Intercity. W każdej chwili udzielają informacji o wprowadzanych zmianach oraz pomagają w zaplanowaniu podróży. Dodatkowym wsparciem są mobilni informatorzy, których można rozpoznać po charakterystycznych pomarańczowych kurtkach. 

Na 60 dworcach pasażerowie mogą sprawdzać rozkład na urządzeniach mobilnych, korzystając z bezpłatnego dostępu do Internetu. Wydzielone strefy są oznakowane charakterystycznym logo Wi-Fi. Dostęp do sieci jest otwarty, bez konieczności wpisywania dodatkowych haseł.

Marcowa korekta rozkładu jazdy związana jest z prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych. Skala realizowanych w bieżącym roku inwestycji jest wręcz rekordowa i obejmuje całą Polskę. Modernizacją, bądź rewitalizacją, objętych będzie około 3 000 km torów i dziesiątki obiektów inżynieryjnych. Celem prowadzonych prac jest skrócenie czasu przejazdów i zwiększenie komfortu podróży pociągiem. Szczegółowe informacje o prowadzonych pracach modernizacyjnych na liniach kolejowych w całej Polsce dostępne są na stronie PKP Polskich Linii Kolejowych www.plk-sa.pl.  

Istotnym elementem prowadzonych przez PKP PLK prac jest remont mostu średnicowego w Warszawie. W związku z tymi pracami nastąpią zmiany w organizacji ruchu pociągów. Od 9 marca do 15 czerwca br. wybrane pociągi kursować będą do/z/przez stację Warszawa Gdańska, z pominięciem Warszawy Centralnej, Warszawy Wschodniej, Warszawy Zachodniej.


INFORMACJE O KURSOWANIU WYBRANYCH POCIĄGÓW PKP Intercity

- Wybrane pociągi jadące w kierunkach WSCHODNIM i PÓŁNOCNYM (Olsztyn, Białystok i Lublin/Dorohusk) z dworca Warszawa Gdańska, bez postojów na dworcach Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia.

- Wybrane pociągi z kierunku ZACHODNIEGO, POŁUDNIOWEGO i z CENTRUM (Trójmiasto, Bydgoszcz, Poznań, Katowice, Wiedeń, Budapeszt, Praga, Berlin) będą przyjeżdżać do Dworca Warszawa Gdańska, bez postojów na dworcach Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia.

- Pociągi jadące w kierunku ZACHODNIM I POŁUDNIOWYM będą kursować bez zmian.

W razie przesiadki, bilety PKP Intercity będą honorowane przez ZTM w tramwajach i metrze oraz przez Koleje Mazowieckie w pociągach kursujących w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Kontakt dla mediów:
Maciej Dutkiewicz
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. 883 354 177
rzecznik@plk-sa.pl

Pliki do pobrania