Wyniki wyszukiwania
Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy o dofinansowanie dla projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka-Chorzele”, dofinansowanie etapu I prac wynosi ponad 192 mln zł netto, co
PRZECZYTAJOlsztyn 150 lat z koleją i dobre zmiany
01.12.2022
Na stacji Olsztyn będzie oczekiwany przez podróżnych komfort obsługi. Ułatwieniem będą windy oraz schody ruchome. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się zyskają dogodny dostęp na perony. L
PRZECZYTAJGotowa jest łącznica Czarnca – Włoszczowa Północ, która usprawni przewozy kolejowe na terenie i przez województwo świętokrzyskie. Nowy tor daje możliwości lepszych połączeń m.in. w kierunku Warszawy i
PRZECZYTAJOd 6 listopada podróżni mogą korzystać z dłuższej trasy kolejowej Dębica – Mielec – Padew. We wrześniu ubiegłego roku przywrócono połączenie z Dębicy do Mielca. Teraz dodatkowy odcinek linii i cztery
PRZECZYTAJNa całym blisko 60 kilometrowym odcinku modernizowanej linii Ostrołęka-Chorzele specjalne maszyny szlifowały nowy tor. Zakończona została budowa ścianek peronowych na wszystkich stacjach i przystankac
PRZECZYTAJW Czyżewie rozpoczęła się budowa wiaduktu nad torami linii Warszawa – Białystok. Bezkolizyjna przeprawa zastąpi przejazd w poziomie szyn. Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz drogowego. K
PRZECZYTAJNa peronie 4 stacji Olsztyn Główny rozpoczęto montaż pierwszych elementów zabytkowych wiat. Oczyszczone stalowe filary, pomalowane zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków, są mocowane do podłoża. N
PRZECZYTAJWraz z zakończeniem zastępczej komunikacji autobusowej, obowiązującej na trasie Bydgoszcz Wschód – Unisław Pomorski (linia kolejowa nr 209 Kowalewo Pomorskie – Bydgoszcz Wschód), udostępniliśmy podróż
PRZECZYTAJOd dwóch lat toczą się prace między Lęborkiem a Słupskiem, a teraz przyszedł czas na modernizację kolejnego odcinka ważnej trasy łączącej Pomorze z woj. zachodniopomorskim, między Gdynią Chylonią a Lę
PRZECZYTAJInwestycja PLK SA na linii nr 97 Sucha Beskidzka – Żywiec zostanie rozszerzona o budowę tunelu pod torami. To efekt współpracy zarządcy infrastruktury z samorządem oraz wsparcia Ministerstwa Infrastru
PRZECZYTAJ