Powrót

Zmiana czasu przebiegła zgodnie z planem


29.03.2014

Wiosenna zmiana czasu na sieci kolejowej 

Już dzisiaj w nocy (z 29 na 30 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Przesunięcie wskazówek zegarów o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00, nie wpłynie na rozkłady jazdy. 

Odjazdy pociągów regionalnych 30 marca, po godzinie 3.00 nie ulegną zmianie. W połączeniach nocnych z 29/30 należy uwzględnić zmianę czasu. Przesunięcie wskazówek o godzinę sprawi, że choć czasy przejazdów pociągów nie ulegną zmianie, to przyjadą one, w stosunku do „starego czasu”, o godzinę później. 

Szczegółowych informacji na temat kursowania pociągów udzielają przewoźnicy. Godziny odpraw dostępne są na stronie przewoźnika www.intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Informację można również uzyskać na Infolinii 19 757.

Zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zgodnie z ustaloną procedurą prowadzi ruch pociągów z 29/30 marca. Zmiana czasu środkowoeuropejskiego (zimowego) na czas letni środkowoeuropejski (letni) wprowadzana jest w krajach Unii Europejskiej w ostatnią niedzielę marca (podstawa: Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2012 r.). Polega ona na zmianie wskazań zegarów z godziny 2.00 na godzinę 3.00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego. 

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
tel. 694 480 239

Pliki do pobrania