Powrót

Zmiana czasu na sieci a podróż pociągiem

W najbliższą sobotę, wsiadając do pociągu, pamiętajmy o zmianie czasu na letni. W nocy z 24 na 25 marca (z soboty na niedzielę) wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu. Podczas zmiany na trasie będzie kursować 18 składów PKP Intercity. Pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem - czas przejazdu się nie zmieni. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy już według czasu letniego.

Dokładne godziny kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są na stronach www.portalpasazera.plwww.intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z Infolinii 19 757. 

Pociągi wyjeżdżające w niedzielę, 25 marca po godzinie 3.00 „nowego czasu”, kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Warto pamiętać, że w większości urządzeń elektronicznych czasomierz przestawia się automatycznie. 

Czas letni funkcjonuje w Polsce od 1977 r. Zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021 (Dz.U. 2016 poz. 1833). 


Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl

Pliki do pobrania