Powrót

Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

Zdjęcie przedstawiające peron i zegar, w tle pociąg Pendolino fot. Magdalena Janus

Z soboty na niedzielę czas zimowy zmieniony zostanie na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu. Zmiana czasu została uwzględniona w rozkładzie jazdy. Niektóre pociągi wyjadą w trasę według czasu zimowego, a dojadą do celu już według czasu letniego. Pociągi będą na stacjach docelowych zgodnie z rozkładem.

Podczas zmiany czasu w trasie będą pociągi przewoźników: PKP Intercity S.A, PKP SKM w Trójmieście, Polregio, RegioJet, Kolei Dolnośląskich, Kolei Mazowieckich. Wśród nich jest np.

pociąg TLK 81170/1 rel. Świnoujście - Warszawa Gdańska, który przyjedzie na stację Opalenica o godzinie 01:59 czasu zimowego, a po minucie postoju wyjedzie z niej o 03:00 czasu letniego.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są m.in. na stronach przewoźników oraz portalpasazera.pl. Więcej o kursowaniu pociągów PKP Intercity można znaleźć na stronie przewoźnika https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/zmiana-czasu-na-letni-w-pkp-intercity.html.

Zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 marca 2022 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2022-2026.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Janus
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 571 370 229

Pliki do pobrania