Powrót

Zaplanuj kolejową majówkę z Portalem Pasażera

Na portalpasazera.pl możliwe jest dokładne zaplanowanie podróży koleją. Wyszukiwarka według wybranych kryteriów proponuje najlepsze połączenia oraz podaje ważne komunikaty o sytuacji na sieci kolejowej. Odpowiadając na potrzeby podróżnych z zagranicy, PLK wprowadziły angielską wersję językową zarówno na stronie portalpasazera.pl jak również w aplikacji mobilnej Rozkład Kolejowy. Na telefonie użytkownik może także zapisać rozkład jazdy z wybranej stacji, relację, wyniki wyszukiwania na urządzeniu, co umożliwi odczytywanie go później bez konieczności połączenia z Internetem.

Śledzisz pociąg, więcej wiesz

W sekcji Twój pociąg użytkownicy śledzą jazdę pociągu na mapie w czasie rzeczywistym. System automatycznie pokazuje, gdzie znajduje się pociąg oraz czy jedzie punktualnie. W przypadku zmian, podaje przyczyny utrudnień, faktyczny czas podróży, a także przewidywaną godzinę przyjazdu na kolejne stacje. 

Zmiany wprowadzane są na bieżąco, a pozycja pociągów na mapie określana jest dzięki wykorzystaniu nadajników GPS oraz informacji z systemu sterowania ruchem kolejowym, uzupełnianych o dane przewoźników. 

Portal Pasażera umożliwia uzyskanie szeregu szczegółowych informacji na temat usług dostępnych w pociągu, którym użytkownik chce podróżować. Może np. dowiedzieć się, do którego wagonu powinien wsiąść, aby uniknąć przesiadek, gdy skład w trakcie podróży jest rozdzielany.

Portal zawiera informacje ważne dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej mobilności - w katalogu stacji kolejowych. Użytkownik po najechaniu na ikonkę  , może sprawdzić dostępne na stacjach urządzenia i udogodnienia. 


Portal pasażera – Lubię to!

Także fanpage PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na portalu społecznościowym Facebook posiada widżet - Rozkład Jazdy. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą przenieść się do wirtualnej wyszukiwarki, która wskaże im najlepsze możliwości komunikacji pomiędzy wskazanymi miejscami z wykorzystaniem kolei. Aplikacja dostępna z poziomu Facebook'a umożliwia także podgląd sekcji Twój Pociąg i Plakatowy rozkład jazdy.

Portal Pasażera to także możliwość zakupu biletów na podróże pociągami Przewozów Regionalnych, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. 

Aplikacja Rozkład kolejowy dostępna jest dla użytkowników systemów: Android, iOS oraz Windows Phone.  

Kontakt dla mediów:
Joanna Kubiak
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zespół prasowy
rzecznik@plk-sa.pl
+48 22 473 30 02