Powrót

Wygodniej w podróż koleją ze stacji Ożarów Mazowiecki

- To kolejny projekt realizowany w obrębie aglomeracji warszawskiej, który usprawni dojazd do stolicy. Zwiększenie przepustowości linii umożliwi wprowadzenie na nią większej liczby pociągów i sprawniejsze przejazdy. Zdecydowaną zmianę odczują pasażerowie na przebudowanej stacji w Ożarowie Mazowieckim, gdzie nowe, lepiej wyposażone perony ułatwią dostęp do pociągów – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na stacji w Ożarowie Mazowieckim dwa nowe perony zastąpią jeden stary. Będą nowe wiaty, funkcjonalne oświetlenie, tablice informacyjne i ławki. Dojście do pociągów zapewni przejście podziemne wyposażone w windę i pochylnie. Zlikwidowana zostanie stara kładka.
PLK zapewnią większą przepustowość linii dzięki przebudowie układu sterowania ruchem kolejowym oraz wymianie torów i rozjazdów. Będzie nowy budynek nastawni. Zabudowane zostaną nowe urządzenia i wymieniona sieć trakcyjna.

Zadanie obejmuje także przebudowę dwóch przejazdów w Ożarowie Mazowieckim. Dzięki temu zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Wykonawcą prac jest firma ZUE S.A.

Zakończenie projektu „Poprawa przepustowości linii kolejowej E 20 na odcinku Warszawa - Kutno etap I Prace na linii kolejowej nr 3 na odc. Warszawa - granica LCS Łowicz” finansowanego w 85% ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zaplanowane jest w lipcu 2020 roku.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T.: 694 480 239