Powrót

Wracają pociągi Kielce – Busko Zdrój z dodatkowym postojem w Brzezinach

Przystanek Brzeziny na trasie Kielce - Busko-Zdrój

Od wakacji podróżni skorzystają z pociągów na trasie z Kielc do Buska-Zdroju. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały dodatkowy przystanek w Brzezinach. Na dwóch peronach ułożona została nowa nawierzchnia. Dla podróżnych zamontowano wiaty i ławki, tablice z informacjami oraz nowe oświetlenie. Dla cyklistów są stojaki rowerowe.

Na trasie Kielce – Busko-Zdrój codziennie będą dwie pary pociągów. Jednym połączeniem będzie bezpośredni skład Katowice – Kielce – Busko-Zdrój. Pociągi zatrzymają się na przystankach: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny, Brzeziny i Kije.

Wracają wakacyjne weekendowe połączenia Kielce – Sandomierz. Podróż można zaplanować na portalpasazera.pl. Szczegółowe informacje przekazuje przewoźnik polregio.pl.

Prace na trasie Kielce – Busko Zdrój. W tym roku na odcinku Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój planowany jest remont dwóch wiaduktów. Zwiększy to sprawność przejazdu pociągów pasażerskich i towarowych. Wartość wszystkich prac ze środków PLK to ponad 13 mln zł. W ubiegłym roku na linii Kielce – Busko-Zdrój PLK wyremontowały przystanek Kije, a wcześniej peron na stacji w Busku-Zdroju. Uzupełniono też sieć trakcyjną.

Wakacyjne połączenia
Od 26 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Na czas wakacji będą również pociągi nad morze Koszalin – Mielno Koszalińskie. Na Lubelszczyźnie pociągi pojadą na trasach Chełm – Włodawa oraz Rejowiec – Hrebenne. Na Podlasiu już kursują sezonowe składy z Białegostoku do Walił.

Kontakt dla mediów:
Izabela Miernikiewicz
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 571 370 316