Powrót

Warszawa: PLK wyremontuje Most Gdański

Prace na Moście Gdańskim wpisują się w zaplanowane na lata 2015-2018 prace inwestycyjne na warszawskim węźle kolejowym - na linii obwodowej, których głównym celem jest zwiększenie przepustowości linii na czas remontu średnicy. Wówczas więcej pociągów będzie skierowane na linię obwodową Warszawa Gołąbki – Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska. Roboty wyeliminują zagrożenie obniżania prędkości i zagwarantują dobry stan techniczny obiektu na ważnej linii warszawskiej. 

Prace na Moście Gdańskim obejmą wymianę szyn, mostownic, naprawę elementów mocujących oraz blach przeciwpożarowych. Wymienione zostaną tory dojazdowe za i przed mostem. Wykonawca robót wymieni elementy sieci trakcyjnej oraz zabezpieczy urządzenia sterowania ruchem kolejowym podczas prowadzenia robót budowlano-montażowych.

W ramach inwestycji zostaną odnowione filary. Podobny proces przejdą przęsła, które zostaną pokryte nową powłoką antykorozyjną. 

Podczas prac ruch pociągów prowadzony będzie z zastosowaniem naprzemiennego zamykania torów. Zarządca infrastruktury, wspólnie z przewoźnikami przygotuje rozkład jazdy na czas prac. Planowane zakończenie robót to listopad 2016 r. 

Przetarg na remont mostu został ogłoszony 20 lutego br. Prace będą finansowane ze środków PLK oraz budżetu państwa. 

Most Gdański nad Wisłą w Warszawie to o konstrukcja stalowa kratownicowa o długości 508 m. Składa się z dwóch części: kolejowej i drogowo-tramwajowej. Usytuowany jest na linii kolejowej nr 20 Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Praga. Każdego dnia przejeżdża nim blisko około 130 pociągów pasażerskich oraz 40 pociągów towarowych. Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Rzecznik prasowy
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 662 114 900

Pliki do pobrania