Powrót

Warka Miasto – nowy przystanek lepszy dostęp do kolei

Przystanek osobowy Warka Miasto, fot. Anna Znajewska-Pawluk PLK

Przystanek Warka Miasto został zbudowany w centrum miejscowości między ul. Lotników i Nowakowskiego na linii Warszawa – Radom. Nowy obiekt zapewni dodatkowy dostęp do kolei. Łatwiejsze będą codzienne podróże do szkoły i pracy. Pociągi będą się zatrzymywać na przystanku od 13 marca. Zaplanowano ok. 22 pary pociągów w ciągu doby w dni powszednie i weekendy. To składy w kierunku Warszawy i Radomia. Przejazd do Radomia Głównego zajmie do 45 minut, a do Warszawy Zachodniej około godzinę.

Na nowym przystanku są dwa jednokrawędziowe perony o długości 200 metrów dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Perony są oświetlone i wyposażone w wiaty i ławki. Czytelne oznakowanie i gabloty z informacjami ułatwią podróże. Obok przystanku zamontowano stojaki rowerowe.

Dojście na nowy przystanek jest od strony miasta. Przygotowano schody i windy z nowego wiaduktu drogowego.

Warka Miasto, to kolejny nowy przystanek wybudowany w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii z Radomia do Warszawy. Wcześniej oddano do użytku m.in.: Gośniewice, Sułkowice, Krężel i Michalczew. Wszystkie nowe i przebudowane przystanki od Czachówka do Radomia Głównego zyskały lepszy standard obsługi pasażerów. Są wyposażone w nowe wiaty, oświetlenie, nagłośnienie i gabloty informacyjne. Na jednotorowym odcinku trasy - od Warki do Radomia, dobudowano drugi tor, aby zwiększyć sprawność przewozów.

Wartość projektów na przebudowę odcinków Czachówek – Warka oraz Warka – Radom to ponad 645 mln zł (netto). Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 668 679 414