Powrót

Wakacyjny rozkład jazdy

Intensywne prace na sieci kolejowej

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy to efekt kontynuacji inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. m.in. na: Centralnej Magistrali Kolejowej, „linii łódzkiej” (odcinek Warszawa Zach. - Skierniewice), linii nr 91 Kraków - Medyka, czy na trasie między Szczecinem a Gdynią. Niektóre z pociągów pojadą objazdami, inne będą kursować w skróconej relacji, a na kilku odcinkach czasowo zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Korekta, która wejdzie w życie 14 czerwca, będzie obowiązywała do 31 sierpnia br.


Wakacyjna oferta PKP Intercity

Planując wakacyjny wyjazd z PKP Intercity podróżni będą mogli skorzystać z 28 dodatkowych pociągów do miejscowości turystycznych. Pojadą nimi do nadmorskich kurortów - Świnoujścia, Międzyzdrojów, Ustki Kołobrzegu, Łeby, jak i na południe Polski - do Szklarskiej Poręby, Kudowy Zdroju, Wisły, Krynicy czy Zakopanego.

Jeden z najpopularniejszych wakacyjnych pociągów - EIC Jantar relacji Warszawa – Kołobrzeg/Hel, pokona trasę na Hel w 5 godz. 34 min czyli o blisko 2 godziny krócej. Podróżni udający się nad morze będą mogli również skorzystać ze składów kategorii InterCity (IC) zestawionych z nowych lub zmodernizowanych wagonów, np.: Błękitna Fala rel. Warszawa - Świnoujście, Latarnik rel. Katowice-Kołobrzeg czy Pobrzeże rel. Warszawa-Kołobrzeg. Dzięki rewitalizacji linii oraz modernizacji lokomotyw spalinowych w tym sezonie powróci połączenie do Kudowy Zdroju. Dodatkowo, pociąg TLK Podhalanin rel. Szczecin Gł. - Zakopane zmieni trasę przejazdu. Pociąg będzie kursował przez Kielce, a jego czas przejazdu skróci się o 2 godz. 


Nowość - TLK Bolko 

Pod koniec czerwca w rozkładzie jazdy pojawi się nowy weekendowy pociąg TLK Bolko kursujący w rel. Lublin - Wrocław - Lublin przez Katowice. Będzie to trzecie uruchamiane przez PKP Intercity bezpośrednie połączenie Lubelszczyzny ze stolicą Dolnego Śląska (drugie kursujące przez Radom i Kielce). Warto pamiętać, że dzięki ofercie Bilet Taniomiastowy podróż na trasie z Wrocławia do Katowic kosztuje tylko 29,90 zł.


Dodatkowe kasy i informatorzy mobilni

PKP Intercity ułatwi zakup biletu otwierając sezonowe kasy w nadmorskich miejscowościach turystycznych (m.in. w Świnoujściu, Łebie, Ustce i Jastarni).

Na 19 największych dworcach w wybranych terminach (początek wakacji, wymiany turnusów) pasażerowie otrzymają wsparcie mobilnych informatorów.

Dodatkowe informacje nt. rozkładu jazdy oraz atrakcyjnych ofert biletowych oferowanych przez PKP Intercity można znaleźć na stronach www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl pod numerem infolinii 19757 oraz w mediach społecznościowych.Zuzanna Szopowska
Rzecznik Prasowy
PKP Intercity S.A.
tel. +48 697 044 484
e-mail: rzecznik@intercity.pl

Maciej Dutkiewicz
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. +48 883 354 177
e-mail: maciej.dutkiewicz@plk-sa.pl

Pliki do pobrania