Powrót

Uroczyste obchody Święta Kolejarza

Na sali zgromadzili się niemal wszyscy najważniejsi ludzie z branży kolejowej oraz wielu znakomitych gości. Obecni byli posłowie m.in. Zbigniew Rynasiewicz, Elżbieta Pierzchała i Janusz Piechociński, senator Stanisław Kogut, minister Cezary Grabarczyk i podsekretarz stanu Juliusz Engelhardt, prezes UTK Wiesław Jarosiewicz, ministrowie odpowiedzialni za transport oraz obecni prezesi Spółek Grupy PKP, a także  ci urzędujący w poprzednich latach  oraz wielu innych przedstawicieli branży transportowej.  
List z przesłaniem, życzeniami i podziękowaniami, za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, od prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego przedstawił publiczności były premier, doradca prezydenta Jan Olszewski, a gratulacje wystosowane przez wicepremiera Waldemara Pawlaka odczytała wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch. Okolicznościowe przemówienia wygłosili minister Cezary Grabarczyk i prezes PKP S.A. Andrzej Wach. Ten ostatni przekazał rzeczowo i profesjonalnie program rozwoju Grupy PKP i oczywiście złożył podziękowania zarówno kolejarzom, jak i wszystkim osobom, które wspierają kolej w jej działaniach.
Tegorocznym hasłem, drogowskazem - jak powiedział- prezes Wach są słowa "solidnie i rzetelnie" odnoszące się do pracy kolejarzy, ich stosunku do klientów i kooperantów. Nie zabrakło także życzeń "szczęść Boże" od  kapelana kolejarzy - księdza Ryszarda Marciniaka.
W tym roku tradycyjnie wręczono odznaczenia państwowe i branżowe szczególnie wyróżniającym się pracownikom i współpracownikom grupy PKP. Najwyższe z przyznanych odznaczeń państwowych otrzymał profesor Antoni Rosikoń, tegoroczny laureat gali organizowanej przez naszą Spółkę  - "Człowiek Roku Przyjaciel Kolei". Część oficjalna uroczystości przebiegła bardzo sprawnie, dzięki temu, że ogromną większość corocznie przyznawanych odznaczeń wręczono podczas spotkań w galerii Porczyńskich w dniach 17-18 listopada 2008 r.
W ubiegłym roku zgromadzeni w Sali Kongresowej goście wsiadali do pociągu byle jakiego w towarzystwie Maryli Rodowicz. Tym razem w podróż parostatkiem wszystkich gości zabrał Krzysztof Krawczyk.