Powrót

Uroczysta Gala wręczenia nagród IX Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Dnia 25 stycznia 2008 r., w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta Gala połączona z wręczeniem nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie "Przyjaźni Środowisku". Organizatorem Głównym Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Idea Konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii, toteż w Konkursie oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej, co z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę samorządów, przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych.

Tą prestiżową nagrodę-statuetkę i certyfikat-nasza Spółka otrzymała w kategorii Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku-Technologia Godna Polecenia. Tytuł ten jest uhonorowaniem prowadzonych przez PLK-ę działań na rzecz wdrożenia na sieci kolejowej urządzeń do odstraszania zwierząt-UOZ. W Gali uczestniczyli Krzysztof Celiński-Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Urszula Michajłow-Dyrektor Biura Ochrony Środowiska PKP PLK S.A. i Marek Stolarski-przedstawiciel firmy NEEL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne, która opracowała unikalne w skali światowej rozwiązanie - urządzenia odstraszania zwierząt (UOZ).