Powrót

Tymczasowe ograniczenia w rozkładzie jazdy. Sieć kolejowa przejezdna

Pociąg dalekobieżny na stacji Stalowa Wola Charzewice - aut. Marcin Egert

Obecnie wszystkie linie kolejowe w Polsce są przejezdne. Przewoźnicy wprowadzili tymczasowe ograniczenie oferty przewozowej i zmniejszona jest częstotliwości kursowania niektórych pociągów. Powodem jest zmniejszające się zainteresowanie przejazdami w związku z ograniczeniami w działalności placówek kulturalnych, szkół, delegacji ze względu na stan zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Jeśli podróż jest niezbędna, bieżące informacje o rozkładzie jazdy są na stronach przewoźników oraz www.portalpasazera.pl. Należy zapoznać się także z informacją o działaniach w zakresie ochrony przed koronawirusem np. https://www.plk-sa.pl/dzialania-w-zakresie-ochrony-przed-koronawirusem/

Od lutego obowiązują zaktualizowane wytyczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w zakresie ochrony przed koronawirusem. Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami Strażą Ochrony Kolei oraz służbami porządkowymi i sanitarnymi m.in. w sytuacjach związanych z ochroną zdrowia podróżnych.

Nad bezpiecznym ruchem pociągów czuwają dyżurni ruchu i dyspozytorzy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Na bieżąco podejmowane są działania w sytuacji awarii i zdarzeń na sieci. Do dyspozycji są służby techniczne w zakresie prac torowych, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zabezpieczania sieci trakcyjnej.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 694 480 239