Powrót

Szybko po torach przez Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy

Oprócz pociągów regionalnych linia obsłuży połączenia międzyregionalne i międzynarodowe, m.in. pociągi relacji Wien Hbf/ Budapest Keleti /Przemyśl Główny – Berlin Charlottenburg, Bielsko-Biała Główna – Świnoujście, Lublin – Szczecin Główny, Katowice – Świnoujście, Kraków Główny – Szczecin Główny.

To efekt zrealizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji, która warta blisko 200 mln zł, dla pasażerów będzie oznaczać także możliwości korzystania z nowych i wygodnych peronów na 9 stacjach i przystankach. Mieszkańcy Lubina zyskują dodatkowy przystanek – Lubin Stadion.

Nowe i zmodernizowane obiekty oznaczają lepszą obsługę pasażera. Po przebudowie perony są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie umożliwia bezpieczne poruszanie się także po zmroku. Na peronach są nowe ławki i wiaty. Zamontowano specjalne oznakowania i informację pasażerską. Wszystkie obiekty są dostosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Nowoczesna infrastruktura, nowe tory, sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym na czterdziestokilometrowym odcinku pozwolą na bezpieczne prowadzenie ruchu pasażerskiego z prędkością do 120 km/h, a towarowego do 80 km/h. W ramach modernizacji przebudowano 65 obiektów inżynieryjnych (m.in. przepusty, mosty, wiadukty kolejowe i drogowe), zmodernizowano 16 przejazdów kolejowo-drogowych. W Koźlicach wybudowano nowy wiadukt kolejowy, który poprawi bezpieczeństwo pasażerów oraz usprawni ruch drogowy.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest w pierwszym kwartale 2020 roku. Będą prowadzone jeszcze prace wykończeniowe m.in. w Koźlicach.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 694 480 239