Powrót

Średnicowy sportowy most kolejowy

Codziennie pomiędzy przystankiem Warszawa Stadion i Warszawa Powiśle mostem średnicowym pokonuje nim Wisłę około 800 pociągów, nad ruchem których czuwają dyżurni ruchu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z Warszawy Centralnej i Warszawy Wschodniej.
Tą drogą - nad rzeką - pociągi aglomeracyjne, dalekobieżne, krajowe i międzynarodowe woziły kibiców na mecze i do strefy kibica. Tędy, po trzech sportowych widowiskach co cztery minuty odwoziły kibiców dodatkowe pociągi.
To na moście średnicowym jadący od centrum podekscytowani kibice międzynarodowych zawodów zaczynali wyciągać aparaty fotograficzne, by utrwalić na zdjęciach i sfilmować Stadion Narodowy. Widok biało-czerwonej areny nad Wisłą był też sygnałem do wysiadania na zmodernizowanym przystanku Warszawa Stadion. Przeprawa pozostanie na fotografiach wielu fanów sportu, którzy utrwalili panoramę Warszawy z mostem i stadionem w tle.
Po nim jechali zwycięscy Grecy po meczu z Rosją i szczęśliwi Portugalczycy po meczu z Czechami. Na nim remis przeżywali kibice biało-czerwonych.
Na pikniku „Rok do Euro 2012” na moście średnicowym przy efektach świetlnych i dźwiękowych paradowały perły polskich parowozów, a konstrukcję rozświetlały kolorowe reflektory. Jeszcze później most migał barwami flag narodowych uczestników mistrzostw. Tuż przed turniejem most był również sceną prezentacji barwnych lokomotyw przygotowanych specjalnie na Euro 2012.
28 czerwca na mecz i z meczu półfinałowego przez most przejechały kolejne dodatkowe pociągi z kibicami. Wjeżdżając do centrum fani futbolu z mostu średnicowego – najbardziej sportowego mostu kolejowego - pożegnali biało-czerwony stadion. Jako miejsce szczęśliwych półfinałów Euro 2012 zapamiętają go kibice Włoch i sympatycy włoskiej drużyny.

 

 


Informacja dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.