Powrót

Śląskie: 220 nowych miejsc parkingowych przy stacjach i przystankach ułatwi podróże

Przystanek Dąbrowa Górnicza Gołonóg, na zdjęciu pociąg przy peronie, fot. Krzysztof Ścigała

Łączenie podróży samochodem i pociągiem jest coraz łatwiejsze. Dzięki realizowanemu „Programowi przystankowemu” w niemal 100 miejscowościach w całym kraju przybędzie parkingów przy stacjach i przystankach kolejowych.

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na budowę nowych parkingów przy kolei w 13 miejscowościach w województwie śląskim. Już w przyszłym roku pasażerowie w Dąbrowie Górniczej Gołonogu, Będzinie Ksawerze, Siewierzu, Pyrzowicach Lotnisku, Porębie, Blachowni, Częstochowie Gnaszynie, Koszęcinie, Rusinowicach, Turowie, Teklinowie, Jackowie i Kusiętach Nowych będą mogli zostawić swoje samochody przy peronach i wygodnie przesiąść się do pociągów. Na parkingach będzie oświetlenie i monitoring, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo. Udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się sprawią, że nikt nie będzie wykluczony.

Po zakończeniu prac budowlanych, przekażemy parkingi lokalnym samorządom, które będą odpowiedzialne za ich utrzymanie.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest realizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Wartość prac to ok. 4,8 mln zł netto. Zakończenie zadania jest zaplanowane w I kwartale 2025 r.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Głowacka
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 697 044 571