Powrót

Sieć kolejowa – przejezdna, zespoły techniczne w pogotowiu

W niedzielę na trasy wyjechało już ponad 1300 pociągów pasażerskich. Nie ma kłopotów technicznych oraz eksploatacyjnych. W nocy kilkadziesiąt kilometrów tras przejechały lokomotywy patrolowe, by poranne pociągi sprawnie realizowały rozkładowe połączenia.

Ze względu na trudne warunki, kierowców prosimy o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa przy przekraczaniu przejazdów kolejowo drogowych. Przypominamy też, że przejścia przez tory dozwolone są tylko w wyznaczonych miejscach i należy zachować wymaganą ostrożność.


Informacje dla mediów

Maciej Dutkiewicz
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. 662114900

 


15.03.2014   godz.18:00

Sieć kolejowa jest przejezdna (15 marca godz. 18.00). Pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z zespołów szybkiego usuwania awarii i PKP Energetyka z pociągów sieciowych pozostają w podwyższonej gotowości.

Dziś ze względu na porywisty wiatr w kilkunastu lokalizacjach kolejarze od rana usuwali powalone na tory konary i drzewa oraz naprawiali uszkodzoną sieć trakcyjną. Na liniach kolejowych w dyspozycji jest 177 zespołów szybkiego reagowania, 78 pociągów sieciowych oraz dodatkowe lokomotywy spalinowe. Zabezpieczono linię Szklarska Poręba – Jakuszyce, którą będą wracać kibice skoków narciarskich w Harrachowie.
Obecnie sieć kolejowa w kraju jest przejezdna. Na tory wyjechało do godz. 18.00 prawie 3 000 pociągów pasażerskich. W ciągu dnia interwencje były w kilkunastu lokalizacjach m.in. na linii Wałcz – Kalisz Pomorski, Chodzież – Budzyń, Nidzica – Olsztynek, Rudnik – Łętownia. Pasażerowie pociągów zatrzymanych przed zatarasowanymi torami byli informowani o sytuacji. W dwóch lokalizacjach wprowadzono czasowo zastępczą komunikację autobusową. Jeden pociąg pojechał zmienioną trasą.
Ruch prowadzony był tak, by maksymalnie ograniczyć utrudnienia. Pasażerom kilku opóźnionych pociągów PKP Intercity wydano dodatkowe napoje. W dwóch wypadkach przesadzono podróżnych do innych składów by sprawnie kontynuowali podróż.
W nocy z soboty na niedzielę zarządca infrastruktury, PLK, nadal pozostawia w gotowości służby techniczne i na bieżąco monitoruje sytuację.


Informacje dla mediów
Maciej Dutkiewicz
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tel. 
662114900