Powrót

Przygotowania do przejazdów na Przystanek Woodstock

W dniach 1 - 3 sierpnia 2011 roku w Kostrzynie n/Odrą odbędzie się XIX Przystanek Woodstock, na który pociągami z całego kraju przybędą dziesiątki tysięcy fanów muzyki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Straż Ochrony Kolei, podobnie jak w ubiegłych latach, będą czuwać nad bezpieczeństwem pasażerów i sprawnym przejazdem pociągów uruchamianych specjalnie na tę imprezę. 
PLK powołały regionalny sztab, odpowiedzialny za monitoring i sprawną obsługę logistyczną wydarzenia, współpracują z zespołem zarządzania przy wojewodzie, organizatorami, policją i służbami porządkowymi. Nad bezpieczeństwem w trakcie przejazdu czuwa Straży Ochrony Kolei. Tylko w Kostrzynie będzie dodatkowo 50 funkcjonariuszy. SOK będzie również patrolować stacje przejazdu pociągów rozkładowych i dodatkowych z uczestnikami tego wydarzenia. 
Sprawną obsługę ruchu pociągów organizuje specjalnie wzmocniony personel techniczny stacji Kostrzyn: dyżurni ruchu, automatycy, energetycy i drogowcy. Do dyspozycji są samochody ratownictwa technicznego, drezyny oraz pociągi sieciowe do przeglądu i naprawy sieci. 
Straż Ochrony Kolei apeluje do podróżnych o zachowanie bezpieczeństwa w podróży i wokół terenów kolejowych. W sytuacje zagrożenia można zgłaszać na numer alarmowy SOK 22 474 00 00.  

Informacje dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
(22) 473 30 02, 662 114 900