Powrót

Przed meczami jest rozkład

Rozkład przygotowywany przez przewoźników i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. musiał być z wyprzedzeniem precyzyjnie dostosowany do kolejnych etapów turnieju. Należało pogodzić różne potrzeby komunikacyjne fazy grupowej, ćwierćfinałów i półfinałów mistrzostw.
Pierwszej fazie kolejarze uwzględnili komunikację do Polski oraz połączenia między parami miast turniejowych: Warszawą i Wrocławiem oraz Poznaniem i Gdańskiem.
Fakt, że większość drużyn za miejsce pobytu wybrała Polskę, ale część z nich rozgrywała mecze na Ukrainie, powoduje wymóg dobrej komunikacja z Ukrainą przez przejścia graniczne w Dorohusku i Medyce.
Po raz pierwszy próbę przechodzą, przygotowywane niezwykle dokładnie, plany dowozu fanów futbolu do stadionów i stref kibica i odwozu po meczach.
Ćwierćfinałowe mecze rozgrywane będą w Warszawie i Gdańsku i do tych miast pojadą grupy kibiców. Dotyczy to nie tylko połączenia między oboma miastami, ale także skomunikowania innych ośrodków ze stolicą i Trójmiastem oraz połączeń zagranicznych.
Podobnie będzie w półfinałach. Jednak w tym wypadku cała turniejowa komunikacja skieruje się do Warszawy.

 

Informacje dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.