Powrót

Ponad 20 wygodniejszych stacji i przystanków na Podlasiu

W ubiegłym roku Polskie Linie Kolejowe podniosły standard obsługi m.in. na stacjach w Bielsku Podlaskim, Jastrzębnej, Lewkach, Suchowolcach i Czeremsze. Wyremontowane i czytelnie oznakowane perony zapewniają teraz lepszy dostęp do pociągów. Odnowiono i sprawdzono też pod kątem bezpieczeństwa przejścia dla pieszych, w Kuźnicy Białostockiej odnowiono przejście między peronami. Stacja w Bielsku Podlaskim została dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

Nowe wiaty poprawiły też jakość obsługi na peronach w Szepietowie, Hajnówce, Suwałkach, Augustowie, Czyżewie i Różanymstoku.

PLK ułatwiają także obsługę podróżnym, którzy dojeżdżają do stacji na rowerach. Na 17 przystankach, m.in. w Czarnej Białostockiej, Mońkach, Knyszynie, Augustowie czy Sokółce zamontowane zostały stojaki rowerowe. To część przedsięwzięcia zarządcy infrastruktury, który tylko w zeszłym roku zamontował niemal 1200 takich stojaków na terenie całego kraju. 

W województwie podlaskim wszystkie stacje mają już nowe, czytelne oznakowanie. W tym roku planowane jest doposażenie kolejnych obiektów, m.in. w Dąbrowie Białostockiej, Sokółce i Szepietowie, w nowe gabloty, wiaty, ławki i kosze na śmieci. Koszt ubiegłorocznych prac, realizowanych ze środków PLK, przekroczył milion złotych. 

Dzięki prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji linii z Warszawy do Białegostoku poprawia się komunikacja m.in. z Warszawy do stolicy Podlasia. Od 13 marca jeszcze łatwiej będzie się podróżowało na trasie Warszawa - Białystok. Obecnie PKP Intercity oferuje 6 par pociągów dziennie, a zwiększy ich liczbę do 9 par. Większość połączeń, bo aż 6 będzie obsługiwanych nowoczesnymi pociągami PesaDART. Składy posiadają m.in. udogodnienia dla rowerzystów, rodzin z małymi dziećmi czy osób niepełnosprawnych. Dostępne jest także WiFi. Mieszkańcy Białegostoku mogą także podróżować taniej, umożliwia to Specjalny Bilet Abonamentowy. Oferta obowiązuje również w relacjach pośrednich na trasie, m.in. pomiędzy Warszawą a Małkinią, Warszawą a Tłuszczem, czy Tłuszczem a Białymstokiem.Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48  668 679 414