Powrót

PLK SA podpisały kompleksową umowę serwisową z firmą Alstom

Linia kolejowa, tory, srk, Warszawa Gdańska. Autor Martyn Janduła

Kontrakt PLK SA z Alstom Polska S.A. obejmuje bieżące utrzymanie i pogwarancyjny serwis komputerowych systemów sterowania ruchem kolejowym (srk). Umowa obejmuje elementy urządzeń stacyjnych, liniowych, urządzenia zasilania i transmisji oraz Centra Utrzymania i Diagnostyki w Lokalnych Centrach Sterowania. Kontrakt dotyczy urządzeń i systemów wyprodukowanych przez Alstom. W zakres porozumienia wchodzą m.in. realizacja przeglądów okresowych i napraw bieżących, wsparcie podczas usuwania usterek i awarii, zarządzanie częściami zamiennymi, raportowanie i szkolenia.

Umowa realizowana jest na terenie 17 spośród 23 Zakładów Linii Kolejowych. Celem współpracy PLK SA i Alstom Polska S.A. jest utrzymanie sprawnego działania systemów srk oraz zapewnienie szybkiej reakcji na ewentualne naprawy urządzeń objętych umową.

Centralna umowa serwisowa jest trzecim porozumieniem podpisanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Alstom Polska S.A. dotyczącym utrzymania komputerowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 668 679 414