Powrót

PLK SA i Alstom z umową na dostawy urządzeń do systemów sterowania ruchem kolejowym

Przedstawiciele PLK SA i Alstom z umową na dostawy urządzeń do systemów sterowania ruchem kolejowym fot. Karol Jakubowski

Podczas odbywających się w Gdańsku Targów TRAKO PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z firmą Alstom umowę dostawy urządzeń oraz części do urządzeń sterowania ruchem kolejowym dla potrzeb utrzymania systemu srk. Umowa dotyczy dostaw części zamiennych do systemów sterowania ruchem, dostarczanych przez Alstom.

Polska kolej staje się coraz bardziej nowoczesna, bezpieczna i przewidywalna. Jest to efekt nie tylko prowadzonych inwestycji, ale także bieżącego utrzymania infrastruktury na liniach kolejowych, w tym systemów sterowania ruchem kolejowym. Cieszy fakt, że w wypełnianiu swoich obowiązków zarządca narodowej sieci linii kolejowych może liczyć na wsparcie tak doświadczonych firm jak Alstom – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

W ramach kontraktu Alstom będzie dostawcą części zamiennych dla urządzeń systemu sterowania ruchem kolejowym, w tym przekaźników, napędów zwrotnicowych, systemów stwierdzania niezajętości, systemów sygnalizacji przejazdowej oraz komputerowych systemów zależnościowych.

Sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów pasażerskich oraz przewozu towarów to jeden z priorytetów zarządcy narodowej sieci kolejowej. Kontrakt zawarty z tak sprawdzonym partnerem, jak firma Alstom, umożliwi stałą realizację działań związanych z prewencyjnym i korekcyjnym utrzymaniem systemu sterowania ruchem kolejowym – powiedział Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Alstom realizuje dla PLK SA również inne projekty z zakresu serwisu. To m.in. utrzymanie prewencyjne i korekcyjne oraz pogwarancyjny serwis urządzeń komputerowych zabudowanych na całej sieci kolejowej. Firma odpowiada także za serwis urządzeń przytorowych dla Zakładów Linii Kolejowych na terenie całego kraju.

Wartość podpisanej umowy to 65,5 mln zł netto. Kontrakt będzie realizowany do końca 2027 r.

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 668 679 414