Powrót

PLK otworzyły linię z Krakowa do Balic

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymały w poniedziałek pozwolenie na użytkowanie linii kolejowej z Krakowa do Balic. Dokument został wydany przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. To oznacza, wprowadzenie pociągów na linię od 15 września zgodnie z wszelkimi wymogami, w tym procedurą bezpieczeństwa.

Dzięki modernizacji linii Kraków – Balice pociągi dojadą bezpośrednio do terminalu lotniska. Wybudowane zostały 3 nowe przystanki: Kraków Młynówka, Kraków Zakliki, Kraków Olszanica, wszystkie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w wiaty, ławki, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Dodatkowo zmodernizowany został przystanek Kraków Łobzów. 

Dzięki modernizacji i elektryfikacji linii przejazd z centrum miasta do Balic zajmie około 20 minut. Powstanie również możliwość zwiększenia częstotliwości kursowania składów w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zmodernizowane połączenie staje się dobrą alternatywą dla komunikacji miejskiej i wpłynie na atrakcyjność regionu. 

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: + 48 694 480 239