Powrót

PLK na TRAKO 2021

Stoisko PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na TRAKO 2021 - fot. Mirosław Siemieniec

Grupa Kapitałowa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w trakcie Targów aktywnie włącza się w spotkania dotyczące rozwoju i przyszłości polskiej kolei i wymiany doświadczeń w branży kolejowej w Polsce i w Europie.

Spółki Grupy Kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zapraszają na cykl debat i spotkań z ekspertami. W pierwszym dniu Targów, prezes Zarządu Polskich Linii Kolejowych S.A. Ireneusz Merchel spotka się m.in. z koordynatorem europejskim ds. ERTMS. Tematem rozmów będzie wdrażanie systemu ERTMS w Polsce.

Drugi dzień Targów, środa 22 września to briefing prasowy nt. poprawy dostępu kolejowego do porów Trójmiasta i modernizacji obszaru ekspozycji dla Targów obok przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Istotne wydarzenie dnia to III debata inwestycyjna „Perspektywy rozwoju polskiej infrastruktury kolejowej” z udziałem Ministerstwa Infrastruktury, Izby Gospodarczej Transportu Lądowego, prezesa Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ireneusza Merchel.

PLK uczestniczy także w konferencji UTK dot. stanu bezpieczeństwa na kolei. Interesującym wydarzeniem będzie o godz. 15.00 przekazanie PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. podbijarki rozjazdów Plasser & Theurer. Tego dnia prezes Zarządu PLK Ireneusz Merchel spotka się również z dyrektorem generalnym LTG.

Targi TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Tegoroczna 14. edycja wydarzenia jest największym spotkaniem branży kolejowej podczas Europejskiego Roku Kolei. To promocja kolei, jako najbardziej ekologicznego środka transportu.

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 694 480 239

Pliki do pobrania

PLK na TRAKO 2021rozmiar pliku: 33 KB
POBIERZ DOCX