Powrót

PLK na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO

Spotkania z ekspertami, udział w debatach i Dniu Kariery – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już po raz 12. są uczestnikiem największego w Europie spotkania branży kolejowej. Od poniedziałku 25.09 do piątku 29.09 przedstawiciele zarządcy infrastruktury są obecni na stanowisku nr 11 w hali B. W piątek podczas Dnia Kariery pracownicy PLK będą informować o aktualnych ofertach pracy oraz o zatrudnieniu w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.


Debaty o inwestycjach, finansach i bezpieczeństwie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., IGTL oraz Instytut Kolejnictwa zorganizowały debatę pt.: „Zarządca Infrastruktury – Wykonawca i Producent – Jednostka Notyfikowana. Jak relacje pomiędzy tymi podmiotami wpływają na tempo i koszty realizacji, efektywność i jakość oraz innowacyjność inwestycji. Co osiągnęliśmy? Co przed nami?

Podczas konferencji, którą otworzył Andrzej Bittel, wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa omawiano m.in. zagadnienia związane z dialogiem pomiędzy rynkiem wykonawców i producentów, a zarządcą infrastruktury, jako zamawiającym. Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. ds. realizacji inwestycji zwracał uwagę, że inwestycje kolejowe realizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego wpłyną na poprawę atrakcyjności transportu kolejowego w aglomeracjach, regionach i dla przewozu towarów. Zadania zapisane w KPK mają na celu stworzenie spójnej sieci kolejowej, a rezultatem tego największego w historii kolei programu inwestycyjnego będzie 8,5 tys. km linii kolejowych dostosowanych do wyższych prędkości.

Podczas dyskusji panelowej z udziałem przedstawicieli: zarządcy infrastruktury, jednostki notyfikowanej, producenta, wykonawcy, organizacji branżowej uczestnicy mogli zadawać pytania oraz wskazywać, które z poruszonych zagadnień są najważniejsze. Uczestnicy zwracali uwagę na konieczność współpracy podmiotów zaangażowanych w Krajowy Program Kolejowy, która istotnie wpływa na sukces przy realizacji inwestycji.

W debacie „Kolej na finanse, czyli jak wypośrodkować pomiędzy misją publiczną a biznesem” uczestniczył Radosław Celiński, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Podkreślił, że PLK realizując inwestycje z obecnej perspektywy UE, prowadzą także intensywne prace przygotowawcze związane z nową perspektywą. Spółka wejdzie w nią z wcześniej przygotowanymi projektami.

W czwartek PLK uczestniczy w debacie „Stan bezpieczeństwa kolei”. Spotkanie organizuje Urząd Transportu Kolejowego oraz Departament Bezpieczeństwa Kolejowego.


Pracuj w PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 29.09 (piątek) wezmą udział w Dniu Kariery. Zarządca infrastruktury zaprezentuje swoje oferty pracy, staży oraz praktyk. Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w historii targów.

PLK to jeden z największych pracodawców w Polsce, gwarantujący stabilne zatrudnienie ponad 38 tys. osób. Podczas Dnia Kariery specjaliści ds. HR w PLK poprowadzą warsztaty „Kwalifikacje i kompetencje, które pomogą Ci znaleźć pracę w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.”. Zapisy są przyjmowane od godz. 10.00. Warsztaty będą się odbywać od godz. 11.00, w godzinnych cyklach aż do godz. 15.00.

Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem kariery zawodowej w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. zapraszamy również do naszego stanowiska (w obszarze stoiska Grupy PKP): Hala B, stanowisko B11.

12. Międzynarodowe Targi TRAKO służą prezentacji aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. Blisko tygodniowa impreza to doskonała okazja do promowania inwestycji, najnowszych technologii oraz spotkań w środowisku branżowym. Targi TRAKO są organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA i Grupę PKP.

 

Kontakt dla mediów:
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
694 480 239