Powrót

PLK na Lubelszczyźnie dla podróżnych doposażają perony

Stacja w Chełmie

W ostatnich miesiącach na 8 stacjach i przystankach postawione zostały nowe przeszklone wiaty. Podróżni mają ochronę przed deszczem m.in. w Chełmie, Tereszpolu Biłgorajskim, Zawadzie, Bełżcu i Szczebrzeszynie. Na stacji w Chełmie, w miejscu starych konstrukcji, zamontowano 8 nowych wiat.

Dla zapewnienia lepszej informacji montowane są dodatkowe gabloty informacyjne. Można w nich sprawdzić rozkład jazdy oraz zapoznać się z najważniejszymi informacjami o podróży. W 2019 roku gabloty ustawiono m.in. we Włodawie, Szczebrzeszynie, Chełmie, Okunince-Białe oraz Karolinówce.

Nowe oznakowanie ułatwia orientację

W województwie na 7 stacjach i przystankach poprawiono oznakowania. Między innymi w Wandzinie, Niemcach, Chełmie i Bystrzycy k. Lublina zamontowane zostały nowe tablice z nazwami stacji, numerami peronów i torów. Pomagają one pasażerom w podróży. Prace zrealizowano ze środków własnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wartość montażu i wymiany wiat, gablot oraz tablic to 350 tys. zł.

W tym roku planowane są kolejne działania na Lubelszczyźnie dla zwiększenia komfortu obsługi podróżnych za ponad 210 tys. zł. Wymienione zostaną m.in. tablice z oznakowaniem stacji w Bełżcu i Lublinie Północnym. Nowe gabloty informacyjne będą zamontowane na ponad 20 stacjach i przystankach, m.in. w Borowinie, Rejowcu, Zamościu i Dorohusku.

Projekty inwestycyjne – modernizacja i nowe perony

Wkrótce zwiększy się standard podróży na kolejnych stacjach i przystankach na Lubelszczyźnie w ramach modernizacji linii z Warszawy do Lublina oraz z Siedlec do Terespola. Pasażerowie korzystają już m.in. z dwóch nowych peronów w Lublinie Głównym i z nowego przystanku Lublin Zachodni. Kończą się prace na peronach pomiędzy Dęblinem a Lublinem. Więcej o inwestycji na: www.warszawa-lublin.pl

W ramach modernizacji linii Siedlce – Terespol budowany jest nowy peron na stacji w Białej Podlaskiej oraz perony na przystanku Biała Podlaska Rozrządowa, z których pasażerowie skorzystają jeszcze w tym roku. Na stacji Biała Podlaska gotowa jest już konstrukcja szerokiej wiaty o długości kilkuset metrów.

Prace na linii Warszawa – Lublin realizowane są przy dofinansowaniu ze środków UE w ramach POIiŚ, a na linii Siedlce – Terespol z programu CEF „Łącząc Europę”.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zarówno w ramach prowadzonych dużych inwestycji jak i bieżących prac utrzymaniowych podnoszą komfort obsługi podróżnych.

Kontakt dla mediów:
Karol Jakubowski
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
rzecznik@plk-sa.pl
T: +48 668 679 414